ABYCHOM NEZAPOMÍNALI CO VŠECHNO PROBĚHLO
7.-9.5. Víkend na stromech
– kvůli této akci zrušena páteční roverská schůzka v klubovně
Velitel akce:Vilda. Přespání na stromech v sítích či jiných pošteluncích. Večerní kytary. Přes den roztodivné hry, LARP atd. Na proslulých Syenitových skalách u Pocoucova.
Sraz: v sobotu v 10:00 u Přírodní památky „Syenitové skály u Pocoucova“ GPS: 49°15´12.727´´ severní šířky, 15° 54´ 6.476´´ východní délky
Je možné domluvit se s Vildou a na místo jít už v pátek večer.
Přes den vtipné hry, vítaný je nějaký fantasy kostým, večer kytary, párky, zábava zpěv. Noční přespání v sítích na stromech. V neděli dopoledne návrat.
Sebou: Vlastní jídlo a pití, dobré oblečení, fantasy kostým (elf, trpaslík, člověk…), houpací síť, lano, sedák – na přespání na stromě. Kdo nechce, může spát na zemi – spacák, karimatku, hudební nástroj… Dále, co uznáte za vhodné.

5. – 7. 3. 2010 Memoriál Vráti Kdýra Plzeň
Odjezd z Třebíče v pátek v brzkých odpoledních hodinách, návrat v neděli ve večerních hodinách. Bližší informace máte na mailu (ti co jedou).

Pro starší členy již legendární akce vplná vtipných a vyčerpávajích momentů. Neuvěřitelně propracovaná hra pro rovery. Líbi-li se vám „Naši nejsou doma“, tak tohle se vám bude líbit dvakrát tolik:) Tentokrát na téma středověk. Velitel akce Glum 777 114 460 Zatím přihlášení: Glum, Dyta, Vilda, Čerčil, Radim. Přihlašování a více o akci ZDE

Taktická poznámka: Do kolonky „Která část vašeho těla chce poznat středověk“ doporučuji napsat nějakou nedůležitou část (rozhodně bych nepsal „prdel“), ti lidi sou schopní na vás poslat pár zfetovanejch negrů s kleštěma a letlampou:)
Odpověď na kolonku „Potřebuju si něco dokazovat“ bych taky pečlivě promyslel:)

26. – 28.(29.) 12. Zimní výprava

„Ze 36 polárních výprav zahynulo 8 hladem, 6 mrazem, 4 vysílením a 17 trudomyslností….“


Proto je nezbytnou výbavou každého účastníka nafukovací míč a komický převlek.

Odjezd

Skupina A (Čuzl, Glum, Šárka a Jánošík) vyjedou autem z Třebíče v brzkých ranních hodinách 26.12., vyzvednou ve Zlíně sněžnice a se skupinou B se sejdou v 10:30 na vlakáči ve Velkých Karlovicích

Skupina B (Čerčil, Vilda, Sršáň, Honza, Fif a Bambus) 26. 12. ve 3:47 odjíždí vlak z Třebíče do Brna, to je jedna možnost, druhá možnost je, že vás někdo odveze do Brna na vlak, který odjíždí z Brna v 5:10 do Hranic na Moravě, jedno auto (3 místa) už máte zajištěno, řídí ho Matěj Klusáček (kterého je nutno při nástupu do vozidla uplatit rumovou kuličkou), další si zkuste zajistit. Z Hranic na Moravě odjíždí vlak do Vsetína v 8:47, ze Vsetína odjíždí vlak do Velkých Karlovic v 9:33
Skupina B potká skupinu A v 10:30 na vlakáči ve Velkých Karlovicích

Program

Nehorázný horský pochod zasněženou či zapršenou krajinou Hostýnsko-vsetínské hornatiny. Zdolání několika tisícimetrových vrcholů. Stavba iglů, večerní slibový oheň na sněhu, který zvládne rozdělat kdovíkdo.

Návrat

Dle počasí a nálady mužstva. Buď 28. večer, nebo 29 dopoledne. Opět rozděleni na skupiny A a B.

Jídlo

Vlastní. Glum si dělá: Snídaně s teplým čajem, teplej oběd (konzervička, salámeček, sýreček a zákuseček), teplá večeře (Konzervička – zaručeně jiná než obědová, salámeček, sýreček a zákuseček zaručeně jstený jako obědový), dobrý je mít sebou 2 láhve s vodou (druhý den s ledem)

Vybavení


Základní: Teplý spacák (nebo dva spacáky), termoska s teplým čajem, stan s teplým spolubydlícím(domluvte se, jak spíte), plynový vařič (stačí do dvojice, trojice jeden). Běžný vařič 20% propanu, 80% butanu nehoří odd cca – 5 stupňů, proto doporučuju třeba tohle : http://www.denalisport.cz/product/plynova-kartuse-powergas-230g-primus:1569/ 25% propan, 25% izobutan a 50% butan. Tohle ovšem v Třebíči nesežente, proto se zájemci o tuhle vymoženost nahlásí do středečního poledne Čuzlovi, který vezme útokem pražské obchody.
Několik vrstev teplého oblečení a několik vrstev teplého náhradního obečení, pláštěnku, pohorky, návleky, nabité a zapnuté mobily, nůž, baterka, ešus, sirky (kanistr benzínu také upotřebíme), 500 kč (vlak, sněžnice, jídlo)…
Půjčení sněžnic pro jednoho na celou akci výjde na 195 Kč, vlak cca na 250 Kč

Pomocné vybavení

Trekové hůlky, kanistr benzínu, foťák, komický převlek…

Pro taktickou přípravu na akci doporučuji Kočajzův článek „Jak jsme nezmrzli na Šumavě“ Jak jsme nezmrzli na Šumavě

Účast: Glum, Čuzl, Jánošík, Šárka, Vilda, Čerčil, Fif, Bambus, Honza Klus, Sršáň

Info: Čuzl 777 024 750 a Glum 777 114 460

20 – 22.11. Víkend v Šardicích.
Nevinným městečkem nás provede osoba nejpovolanější – Čerčil. Jídlo vlastní, ale ve vesničce je obchůdek, stan, spacák, teplý oblečení, spí se venku ve zmoli (co to je, ví snad jen Čerčil a i nad tím je nutno pochybovat). Odjezd v pátek odpoledne, návrat v neděli odpoledne. Velitel akce Čerčil 736 150 604. V Šardicích v této době probíhají další z řady slavností, které budou jistojistě navštíveny. Nedaleko vesničky vyšplháme na kopec z něj bude snad i něco vidět. V případě padnutí této akce (bude upřesněno) proběhne Roverská schůzka v 18:15 v pátek v klubovně na Svojsíkově nábřeží

14.11. Výprava na Oslavku.
Sraz ráno v 8:25 na vlakáči, návrat odpoledne. Společně s vlčaty a skauty pátého oddílu. Víc info sdělí Čuzl. Velitel akce Čuzl 777 024 750

14. – 15. 11. Lanpárty v klubovně.
Sraz v 8 večer v klubovně na Svojsíkově nábřeží s počítačem, síťovým kabelem, prodlužkou, jídlem a pitím do rána. Velitel akce Čuzl 777 024 750

16. – 17. 11. Filmový večer
Klubovna na Svojsíkově nábřeží. Matrixový maraton s následný „přespáním“. Velitel akce Vilda 604 426 497

Naši nejsou doma 2

9. – 11. 10. Naši nejsou doma 2
Víkendová roverská hra. Začátek pátek 19:00 na nádraží v Okříškách, konec sobota večer. Víte jak na vás zuřivě září ten velikej červenej odkaz kousek vejš… tak tam je info! Kvůli této akci neproběhne 9. roverská schůzka

25.9. v 18:00 Roverská schůzka
Roverská klubovna a klubovna pátého oddílu VS na Svojsíkově nábřeží. Bude-li pěkně, půjdeme na vodu. Zkuste popřemýšlet nad hrama, který by vás bavily. Zkuste někdo připravit nějakej program.

26.9. Pražský maratonský tříatlon
Vytrvalostní závod. Pořádají vodáci z Prahy. Jede se na lodi, běží se a jede se na kole. Závodí buďto jednotlivci nebo dvojice. Trať je dohromady dlouhá 42,195 km… čili opravdu maraton. Další info na http://www.zazavodtesi.unas.cz/Homepage.html Celkem mě to zaujalo, jel by někdo se mnou?

25. – 28. 9. Pomoc s pořádáním celostátního kola Svojsíkova závodu
V Novém Městě na Moravě se koná celostátní kolo Svojsíkova závodu. Pořadatelé pro tuto akci hledají pomocníky! Samotný závod je dvoudenní terénní hra – více o legendě na www.roknula.cz. Jelikož příslušníků morální policie a dalších postav bude potřeba hodně, obrátili se na nás s prosbou o pomoc. Mohlo by to být fajn. Jel by někdo? Pište do diskuze.

28.9. Tři jezy Praha
Roveři mají zamluvenou jednu posádku, kdo pojede?

20.9. brigáda v loděnici
Bude se uklízet, stavět, přestavovat, bourat. Čas bude upřesněn

22.9. v 17:00 beseda s Jiřím Stránským
Což je spisovatel a taky příbuzný A.B.Svojsíka. Více o něm zde http://cs.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99%C3%AD_Str%C3%A1nsk%C3%BD Budou potřeba nějací pořadatelé, kteří připraví klubovny (zbourají zdi mezi klubovnama v loděnici, nachystají židle…), budou říkat lidem, kde mají sedět, budou běhat pro různý věci atd. Kdo je ochoten pomoct s pořádáním?

11.9. První roverská schůzka
18:00 Roverská klubovna a klubovna pátého oddílu VS na Svojsíkově nábřeží. Na vodu nepůjdeme. V 19:38 nám jede vlak na Špačka, čili kdo pojede na Špačka, nechť rovnou příde sbalen na roverskou schůzku.

11.-13.9. Špaček
Již legendární akce o které koluje spousta povedených historek. Vlastní hra probíhá v sobotu dopoledne. Páteční večery jsou obzvláště vypečené, sobotní večer je poklidnější. Je možno odjet v sobotu odpoledne, nebo zůstat do neděle dopoledne. Záleží na vkusu každého soudruha. Odjezd na akci v pátek v 19:30 na vlakáči (vlak jede 19:38). Sebou jídlo, stan, spacák a další divný věci kerý se hodí… třeba oblečení či peníze nebo tak něco. Herní louka se nachází několik málo kilometrů od vlakové zastávky ve Studenci.

3. – 7. 8. Roverský tábor

Putovní na řece Otavě. Trasa ze Sušice do Vráže (vesnička za Pískem). Jedeme na plastových kánoích. Bude-li Otava vyschlá (nebude), najdeme něco, co poteče. Hlavní vedoucí Ivan Čuzl Touška zatím nic netuší. Cosi tuší nápomocný vedoucí Matěj Glum Píro a pozemní doprovod tábora Evička Mikroskop Česneková (kontakty na oba naleznete na těchto stránkách v sekci „osazenstvo“). Ze zvláštního vybavení bude nutné, aby měl každý účastník lodní barel nebo neoprenový vak na věci (pokud nemáte ani nemůžete sehnat, kontaktujte Gluma), dále klasické táborové věci (spacák, ešus, baterka, nůž, dostatek jídla pro hladového Gluma atd…). Několik lidí se vždy domluví (což nechám na vás) na společném nocležišti – tzn. skupinka si vezme vlastní stan. Je možné, že se termín tábora o den posune, vážnější změny v termínu nečekejte. Cena: 1300 – dodat pod Mikroskop co nejdříve. Další info se bude průběžně zjevovat zde a také vám bude chodit mailem. Kdyby jste měli pocit, že se flákám s informacemi, můžete po mně hodit kamenem (pouze pro ty z vás, kteří jsou bez viny).

Ti, kteří po strašném mučení ve smrtelné agonii kývli na účast a zaplatili: Čerčil,Škub, Dia, Verča, Věrka, Beduín, Hanička, Fif, Bambus. Ti, kteří doposud nezaplatili, neb šíří se zvěsti, že zůčastnit se chtějí: Lukáš, Radim, Vilda. Ti, kteří pojedou, i kdyby měli jet sami: Čuzl, Glum. Ti, kteří budou celou akci sledovat ze břehu: Mojma pod Mikroskopem

Přihláška na tábor
Informace o táboře
Prohlášení o bezinfekčnosti
Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte

19.6. Roverská schůzka
17:30 – 19:00 Roverská klubovna a klubovna pátého oddílu VS na Svojsíkově nábřeží. Je možné, že se pudeme zdokonalit v pádlování, je možné že ne. Každopádně věci na vodu sebou.

4.6. Roverská schůzka
18:00 – 19:30 Roverská klubovna a klubovna pátého oddílu VS na Svojsíkově nábřeží. Je možné, že se pudeme zdokonalit v pádlování, je možné že ne. Každopádně věci na vodu sebou. Je to čtvrtek, protože v pátek je Zámostí. Kdopak má čas, kdopak čas nemá a má návrh na jinej den? Hlavně mi prosímvás nepište všichni!

22.5. Roverská schůzka
17:30 – 19:00 Roverská klubovna a klubovna pátého oddílu VS na Svojsíkově nábřeží. Je možné, že se pudeme zdokonalit v pádlování, je možné že ne. Každopádně věci na vodu sebou.

20. – 22. 3. Memoriál Vráti Kdýra
Náročný program pro rovery v Plzni. Více zde.

29.4. – 3.5. Obrok
Hry, semináře, socializace. Více zde.

30.1. Roverská schůzka
17:30 – 19:00 Klubovna pátého oddílu

Úspěchy

Roverský tým ve složení: Honza Klusmen a Glum vytriatlonoval první místo v Pražském maratonském tříatlonu. O několik nepatrných minut za nimi se jako druzí umístili Fif a Čuzl. Sláva jim!
Roverská posádka ve složení Fif, Bambus, Sršáň, Čerčil a Glum vypádlovala 2. místo na Třech jezech! Sláva jim!

Pěkný video

6 minut o skautingu