Páteční schůzky se tedy ruší pro malou účast lidí.

Budeme pořádát nepravidelné, ale o to komičtější akce:)

Lidičky, domníváte se, že má smysl pořádát jednou za 14 dní v pátek roverské schůzky?

Posledního půl roku nás na nich bylo vždy max 5 a to v naprosté většině pouze členové 5. oddílu.
Není tedy lepší pořádát víc delších akcí o víkendu?

Otázka do pléna


12 komentářů

glum · 2 ledna, 2011 v 6:33 pm

tak poď Pisčo, komentuj!

Pisča · 2 ledna, 2011 v 6:35 pm

Tak já si myslím, že ty schůzky mají jistý význam, pokud se o nich bude vědět 😉 ačkoliv víkendové akce mají taky co do sebe a já bych jim rozhodně fandila 😉 (otázka jestli se k tomu mám zrovna co já vůbec vyjadřovat, když k roverům vlastně nepatřím a tak )

Domča · 2 ledna, 2011 v 8:05 pm

Mě osobně přijde, že jedna víkendovka za měsíc, čili tak jak to bylo tento rok doposud je akorát – většina lidí má i jiné aktivity a tudíž se i bez skautských akcí víkendy plní samy. Já osobně mám roverský schůzky ráda – i když už pěkně dlouho žádná nebyla :-D. Možná pokud by sis chtěl zvýšit počet účastníků, tak by to chtělo nějaký lákadlo dopředu (ačkoli vím moc dobře, že to ne vždy je možné :-D) – naznačit budem dělat to a to, určitě přijďte. 😉 Minimálně tak oznámíš že se schůzka koná. Částečně taky bývá zmatek v tom , že ty schůzky nejsou každej tejden, pak bývá volno, nějaká akce, čili se vynechává…. někteří lidé, kteří nemají deníček-debilníček kam si všechno píšou tudíž mohou ztrácet orientaci kdy schůzky jsou a nejsou a pak nechodí vůbec. 🙂 To je asi tak vše co bych napsala, osobně doufám, že se nic rušit nebude.

  glum · 3 ledna, 2011 v 5:15 pm

  proto funguje internet, kde se píše kdy jaká akce je…a ještě lépe…občas i co se bude dít….

glum · 2 ledna, 2011 v 9:00 pm

již dva roky existují rovesrké stránky s termíny schůzek…to že o nich nevíš o tobě něco vypovídá

Klusajda · 3 ledna, 2011 v 11:52 am

No, já sice na ty roverské zas až tak nechodím, vím to..Kolem oddílu je toho přece jenom docela dost…Ale každopádně víkendovky jsou super! Teďka je toho času možná o něco víc, když nemusím tvrdnout ve škole od alelujá do alelujá:-D

Ale osobně bych schůzky nerušila..přece jen to dává skautingu nový rozměr. A kdyby si každej z kmene nachystal jednu schůzku, tak by to bylo pestrý a glum by s tím neměl tolik práce:-D
Tož tak

glum · 3 ledna, 2011 v 5:14 pm

Variantu „Připravte si prosím někdo program“ zkoušim už 2 roky… a už mě to nebaví.

klusmen · 3 ledna, 2011 v 10:42 pm

Na roverské schůzky jsem se snažil chodit, a tudíž vím, jak to tam vypadá – a mám z toho stejný dojem jako Glum – málo lidí, pro něž se špatně vymýšlí jakýkoli dobrý program.

Naopak víkendovky bývají zpravidla povedené – víc lidí, nějaký program, který připravují různí lidi, je na vše více času =>vyšší kvalita programu. Víc lidí, hlavně dojíždějících, má o víkendu víc času; je to pro účastníky vzácnější, nezevšední to… Proto myslím, že víkendovky bohatě stačí a funkci schůzek suplují dokonale. Zvláště, když za poslední měsíc a půl proběhly tři velké akce: Kalhuan, Šumava a Apokalypsa, což je, pokud správně počítám 1 akce na 14 dní + lakros a sbírání jmelí.

Závěr:
Nefungující schůzky bych klidně zrušil a ušetřené úsilí investoval do přípravy víkendů. Chcete-li můžete to nazvat transformací doby konání a délky konání schůzek na nepravidelno.

HOWGH.

  glum · 3 ledna, 2011 v 11:10 pm

  pěkně shrnuto

  Vilda · 4 ledna, 2011 v 7:40 pm

  Já souhlasím s Klusmenem. Myslím, že je to zcela trefně vyjádřeno.

Radim · 14 ledna, 2011 v 11:55 am

Ač trochu s křížkem po funuse, tak i já využiji své možnosti se vyjádřit. Já na schůzky chodím jen vyjimečně, protože většinou se mi s nečím kryjí, a tak jsem pro konání víkendových akcí, které zatím byly vždy dost podařené. Myslím, že značnou výhodou je i teď nový web, který má redakční systém, a pokud k němu bude umožněn přístup všem členům kmene, tak každy, koho napadne nějaká taškařice ji může vyvěsit na hlavní stránku, aby byla všem na očích a zájemci mohli potvrzovat účast, a pokud by se tento model osvědčil, tak nejenže bude suplovat schůzky, ale konečně snad bude i pestřejší paleta organizátorů akcí.

  Glum · 15 ledna, 2011 v 9:06 am

  fajn… tady je jánošíkovo ICG: 315883161. přiřadí ti heslo pro administraci

Komentáře nejsou povoleny.