Plachtění v karibiku – to zní skoro pohádkově, ale kupodivu je to velice blízko! Čtěte dál info k Viktorce: 

Vodním skautům se v Čechách se nabízí velice nevšední spolupráce, která by mohla všem oddílům přiblížit plachtění na moři. Z historických pramenů víme, že první loď, která obeplula svět byla Victoria. Mnohým z nás neunikla informace, že skupina českých mořeplavců po téměř 500 letech postavila její kopii a opět na ní podnikla úspěšnou cestu kolem světa. Stavitel lodi, Rudolf Krautschneider, nabízí tuto krásná loď zvanou Viktorka do užívání vodním skautům a spřízněným mořským nadšencům. Nabídka je to velkorysá obzvlášť, když se představíte jaké možnosti se nám tím otvírají a jaká dobrodružství jsou před námi.

Je jasné, že po přečtení této stručné informace nemůžeme říct, že Viktorku bereme a že prosím dobrodruha Rudu Krautschnediera a jeho přátele, aby nám loď přistavil na nejbližší moře (nebo nejlépe na Lipno J). Pokud někdy chceme Viktorku používat,  musí se mezi vodními skauty utvořit skupina zdatných kapitánů, kteří budou umět Viktorku ovládat a budou mít patřičné oprávnění pro plavbu na moři. Tito kapitáni by pak mohli Viktorku, zakotvenou na pobřeží Evropy, využívat pro plachtění s oddíly skautů i neskautů z Čech i ciziny. To je možná naše budoucnost a teď je třeba si říct jak jsme na tom dnes.

Na posledním srazu kapitánů nám informace ohledně Viktorky přednesl bratr Pascal, který by zastřešil všechny první společné kroky Viktorky a vodáků. Tím prvním krokem, který nás čeká v lednu příštího roku je výprava na ostrov Martinique, kde Viktorka v současné době kotví. Zde proběhne seznámení s lodí a jejím technickým stavem, což je nutné proto, abychom mohli udělat závěry zda jsem schopni a ochotni Viktorku v budoucnu využívat.

Dnes tedy začínáme formovat výpravu na Martinique a také skupinu, ze které se vylíhnou budoucí kapitáni lodi Viktorka.

Termín výpravy do Karibiku je stanoven na 13.1. – 27.1.2012  s tím, že v závěrečné fázi se bude několik dní kotvit na ostrově Martinique a tak bude možnost odletět dříve, nebo si procestovat ostrov. Cena výpravy je z velké části dána cenou zpáteční letenky, která z Paříže činí cca 16tis Kč a z Prahy 22tis Kč. Další náklady na stravu se budou, dle Pascalových slov, limitně blížit nule. 

Tak co pojedete? Výprava skautů z Třebíč vypadá na složení: Čuzl, Jánošík, Žížal, Lary, Bedu, Verča, Šárka, Radim…


9 komentářů

béda · 27 listopadu, 2011 v 10:57 am

to je aspoň nabídka 🙂 už jsem byl obhlížet bezpečnostní opatření v komerční bance …

  glum · 27 listopadu, 2011 v 11:05 am

  bedu…v neděli maj zavřeno…zvenku toho moc neuvidíš…zkus jít i dovnitř…ve všední den:)

   béda · 27 listopadu, 2011 v 11:13 am

   glumí pojedem ? 😀

    cuzl · 28 listopadu, 2011 v 8:36 am

    pojeďte to je neopakovatelná příležitost … dostaneme se i na ostrůvky co slouží jako ráje pro fotografování (bílé pláže, zurčící potoky, nahé mulatky…)

béda · 28 listopadu, 2011 v 7:33 pm

čuzle je to extrémě atraktivní nabídka 😀

Radim · 28 listopadu, 2011 v 7:47 pm

Zní to dost super. Určitě námět k přemýšlení….

  béda · 28 listopadu, 2011 v 8:13 pm

  cho cho jiří… můžeme si tady povídat z jedné strany pokoje na druhou 😀

Šejk · 2 prosince, 2011 v 2:07 pm

Hlavně ty potůčky mě zajímají :)…jedu 🙂

  žížal · 26 prosince, 2011 v 11:24 am

  kdybys nekecal 😀

Komentáře nejsou povoleny.