Mazury 2018

Pro letošní jachtařské dobrodružství se rozhodli tito mořští vlci: Mravenec $, Neo $, Jonáš $, Buqa $, Doby $, Kikoš $, Ondatra $, Billy, Buškraft $. Víte ještě o někom kdo by chtěl jet, nebo na koho jsem zapomněl? Prosím o zaplacení zálohy 1000 Kč na 1449045123/0800. Zkušenými jachtařskými průvodci budou Čuzl, Radim, Vilda… Další informace již brzy.

Roverská oddílovka

Trochu jsme zaspali start školního roku, ale první roverská oddílovka už se chystá. A bude to velká věc. Vyleštěte polobotky, oprašte kvádra z tanečních (to není vtip) a dorazte v pátek 10.11. v 17 hod do klubovny.

Napříč Prahou přes tři jezy

Napříč Prahou - přes tři jezy 2014 (Liška)
Termín: 28.9.2016, možný příjezd již 26.9. večer po dohodě s Mravencem a Radimem
Doprava tam: autobusem nebo spolujízdou ve vlastní režii nebo přístavním autobusem ve středu ráno
Doprava zpět: přístavním autobusem ve středu odpoledne
Ubytování: je zajištěno stejné ubytování jako vloni, tedy ve skautské klubovně u národního divadla, cena 40kč na noc a můžete přijet už v pondělí večer
Cena: cca 600 Kč (doprava, startovné, zajištění lodí atd.) + jídlo, pití a drátěné nátěry
Program: kdo přijede dřív než ve středu, tak se Radim nabídl, že vás některý z večerů provede po pražských zákoutích, pokud budete mít zájem
Sraz na závod: 7:45 na Císařské louce  (https://mapy.cz/s/14WFr)
Pokud není něco jasné, tak se obracejte na Radima  (774249871)

Roverský tábor 2016

highland-trekingSraz je v pátek 12.8. v klubovně v 15:00 (ano, už ve tři), kde proběhne dobalování a rozdělování jídla. Potom se jede o půl páté z vlakáče směrem na Brno, Ostravu a Košice.

Už brzy nás čeká roverský puťák a na následujícíh řádcích se můžete dozvědět některé podrobnosti.

Termín je základ: celá legrace proběhne 12. – 21. 8. 2016 budeme odjíždět v pátek ve večerních hodinách směr Česká Třebová, kde se připojíme na vlak jedoucí z Prahy do Kyjeva. Vystoupíme na prahu Zakarpatské rusy a budeme pokračovat směr Užhorod. Sraz před odjezdem budem ale v klubovně, kde ještě jednou projdeme všechno důležité vybavení, jako stany, bomby, pasy a tak.

O našem putování a o návratu budem informavat na twitteru.

Stravování: Část jídla nakoupíme v ČR ze společných peněz co zbudou po nákupu jízdenek. Ze společného jídla budeme na místě vařit ve dvojicích nebo trojicích, záleží na vaší domluvě. Vlastní jídlo mějte s sebou cca na 24 hodin, abyste měli svačinu na cestu a na prvních pár hodin putování. Pokud máte někdo nakoupené koncervy tak je vemte v pátek na dobalování a nějak je rozdělíme a peníze pak vyřešíme.

Nocování: Spát budeme ve stanech a bude vhodné se domluvit do dvojic nebo trojic na to kdo vezme stan. Určitě musíme brát co nejlehčí stany. Někteří ze starších a zkušenějších členů dokonce plánují spát pod autoplachtou, ale počasí může být všelijaké.

Pojištění: Určitě si pořiďte pojištění do zahraničí!

Peníze s sebou: Doporučujeme mít cca 10-30euro jako železou zásobu a cca 500 – 1000 ukrajinských hřiven. My starší budeme mít s sebou ještě větší zásobu peněz, pro případ že budeme mít nečekané výdaje nebo pokud by vám peníze došly.

Poslední domluva: Klusmen spustí na Facebooku skupinu kam budete přizváni a můžete řešit poslední operativní dotazy a domlouvat se kdo s kým bude vařit a nocovat. Je také možné, že ve čtvrtek proběhne krátká porada v klubovně, o všem vás bude informavat Klusmen na FB.

Hvězdná lokalita: Puťák není jenom o pachtění se do kopce s plným batohem výbavy a jídla, je to taky o čarokrásných místech, na které budeme ještě v důchodu vzpomínat. Na rodičáku bylo dohodnuto, že navštívíme území, které nám historicky tak nějak patří – Zakarpatskou rus (záložní variantou pro všechny případy zůstávají Bukovské vrchy našich bratrů Slováků).

Poutníci: Roverský tábor je otevřen pro všechny rovery a rangers z přístavu Žlutá ponorka, případně další spřízněné duše. Putování se může zúčastnit ten, kdo umí svoji výbavu sbalit do batohu a s takovým batohem ujde pár kilometrů. Na puťáku si všechno nosíme v batohu, spíme ve stanech nebo pod širákem a vaříme si v menších skupinkách na plynových vařičích. Do divočiny se vydají: Čuzl, Jánošík, Radim, Klusmen, Vilda, Petr, Kryšot, Doby, Buqa, Peřy, Kikoš, Jonáš, Ondatra, Saša, Verča, Fif a a možná někteří další.

Každé dobrodružství něco stojí: cena tábora je 2 500Kč

Základní výbava:

  1. Pas (vízum není třeba)
  2. Pořádný batoh, velikost cca 50l
  3. Pevné boty – pohorky
  4. Spacák do chladnějšího počasí (přece jen budeme v kopcích nebo horách)
  5. Karimatka
  6. Čelovka
  7. Ešus, lžíce, švýcarský nůž
  8. Trekové hole – doporučujeme
  9. Přesný výčet doporučeného vybavení je zde seznam vecí roversky tabor

Prihlaska-na-tabor-2016-roveri odevzdat přihlášku a zaplatit poplatek za tábor je potřeba co nejdříve Čuzlovi, abychom mohli počítat s přesným počtem účastníků

Posudek-o-zdravotní-způsobilosti-dítěte kdo má zdravotní potvrzení z tábora vlčat už nemusí nosit nové

Prohlaseni_o_bezinfekcnosti se bude odevzdávat při odjezdu

trekking

HardWorkWoe

strong-men-workingPokud se cejtíš při síle, tak bys neměl chybět na téhle taškařici…

V pátek 24.6. od 16hod budeme balit nějakej ten vercajk a pak pošupeme stavět hangár na Lavičky. Do sobotního poledne nás čeká ještě nějaká další prácička, ale mezitím páteční oheň a kytárky, koupačka a takový ty věci.

Vem si kolu a bigmaca na vohýnek, slaninu a vajíčka na snídani, spacáka a další serepetičky.

No fear, work hard

Přípravný táborový víkend

roverský víkendProtože nás letos čaká parádní pěší puťák do divočiny a liduprázdných kopců, rozhodli jsme se, že je potřeba maličko potrénovat. Vymysleli jsme přípravný víkend, který ověří, že se umíme sbalit na cestu, přejít pár kopců a údolí, postavit si stan, uvařit si těstoviny a ošetřit si puchýř.

Na přípravný víkend mohou jet i ti co z nějakého důvodu nepojedou na roverský tábor.

Potkáme se v pátek 17.6. v 17hod v klubovně a v rámci roverské družinovky nejdřív přebalíme svoje batohy, ukážeme si co do batohu na dva dny patří, jak to má být sbaleno a pak vyrazíme na výpravu. Spát budeme ve stanech (klidně se domluvte na společné nocování) a jíst budeme výhradně ze zásob co si poneseme od klubovny, po cestě nebude možné nic dokupovat a to ani pokud bychom spali před kauflandem.

Ke klubovně se vrátíme v neděli 19.6 v dopoledních hodinách.

Kromě chození nás čeká taky nějaký program, hry, lakros…

Co s sebou: oblečení dle počasí (mělo by být hezky), pláštěnku, pevné boty na pochod, jedny náhradní boty, spacák, karimatku, stan (domluvíme se v klubovně kdo s kým bude stan sdílet) nebo hamaku + celtu, pár metrů provazu – prádelní šňůry, 2 petky 1,5l na vodu, plynový nebo lihový vařič, nůž, čelovku, pár brambor, jednu cibuli, masovou konzervu, pytlíkovou polévku, půlku chleba, nějaký sýr a salám, špekáček na opékání, nějaké ovoce, další sladkosti a jídlo dle uvážení, kdo má může vzít mapu třebíč a okolí, kdo má vezme si lakrosku, medici vezmou příruční lékárnu.

Čajová plavba po roversku

Čajová plavba 2016Celovíkendový výprava jako hlavních chod a Čajová plavba jako zákusek? To by šlo.

Odjezd od klubovny v pátek 27.5. v 15:30 na lodích směr dalešická přehrada.

S sebou zavazadlo na vodu (svačina, pití, mikina na večerní chladnou plavbu, čepice).

Batoh, který dojede autem bude obsahovat: spacák, karimatku, převlečení na vodu, pavky, kostým indiána, nůž, čelovku, zápisník a tužku, jídlo do neděle (vařit bude možné na ohni, případně vezmeme plynový vařič), oblečení na chladné večery, 50kč na cestu vlakem zpět do Třebíče,  bílé tričko na pomalování (nemusí být čistě bílé, ale spíš světlejší odstíny nějaké barvy).

Spát budeme ve stanech, takže se domluvte kdo s kým bude sdílet přístřešek a vezměte si do skupinky vlastní stan.

Čeká nás: večerní oheň, kytary, opékání, pomoc s organiací Čajové plavby/ případně sestavení postádky/ případně kormidlování vlčácké posádky, lakros, tajemná večerní hra.

Návrat je možný v sobotu večer s vlčaty nebo v neděli kolem oběda s navazujícím lakrosem na podzámecké nivě.

Dotazy směřujte na Čuzla

Výprava do jeskyní

jeskyně

PRO NÍZKÝ ZÁJEM MUSÍME VÝPRAVU ZRUŠIT, SNAD BUDE V LISTOPADU LEPŠÍ KONSTALACE HVĚZD.

Existují i jiné jeskyně než ty krásné a čísté, kde si zaplatíte vstupné a můžete se procházet po betonvém chodníčku… Už nejméně popáté se roveři vyprví do jeskyní pod správnou našich kamarádu ze speleologické základny ve Vílémovicích (u Blanska). Průvodci nám budou jednak čelnové speleologického klubu a skauti Žluté ponorky – Čerčil a Bohouš, ale i další místní speleologové.

Bydlet budeme na speleologické základně a stravovat se budeme společně od sobotního rána. Cestovat budeme auty nebo vlakem, podle počtu účastníků, sraz v pátek v 17hod v klubovně!

Program:

Pátek  – příjezd na místo a dle množství energie večerní výprava po okolí.

Sobota – výprava do pracovní jeskyně, kdy budeme pomáhat s čištěním průchodu do nových objevů a pak výprava do nějaké větší, ověřené a probádané jeskyně. Večerní čarodějnický oheň.

Neděle – návrat kolem oběda.

Co s sebou za vybavení: kompletní náhradní oblečení a boty, které přivezete domů od bahna a mokré, helmu (na lyže, hokej, kolo), čelovku a náhradní baterky, pracovní rukavice, spacák, 400 Kč na poplatek za ubytování, zaplacení cesty a společného jídla (mějte vlastní svačinu na pátek) zbytek peněz případně vrátíme.

Pokud by někdo chtěl jet na výpravu, ale nechce do jeskyní tak určitě může také jet a v čase kdy budou ostatní pod zemí může podnikat výpravy po okolí a připravovat večeři :-).

Dotazy směřujte na Čuzla.